Де гори зустрічають океан: літня відпустка в американському штаті Мен (Ч. 2)

Частина 2: Природній скарб США – національний парк Акадія

Сімейна подорож, особливо автомобілем – це завжди незабутня пригода. Кожна поїздка оновлює нас і загострює жагу до життя. Мандрівки мають чудодійну властивість позитивно впливати на кожного члена сім’ї зокрема і на родину як єдине ціле. У подорожах ми наповнюємося натхненням творити і змінювати власне життя та йти до своїх мрій. Завдяки поїздкам людина по-новому відкриває себе і свого ближнього, переоцінює життєві пріоритети та набирається сили, щоб долати життєві перешкоди. Мандри оживляють командний дух у родині, змушують діяти узгоджено і

DSC_3343

Сімейні подорожі роблять нас ближчими одне до одного

з урахуванням чужих інтересів. У спільних подорожах сім’я міцніє, адже непередбачувані обставини гартують характер, виховують гнучкість та вчать приймати швидкі рішення. Насамкінець, спільні враження та пережитий досвід є незамінним будівельним матеріалом для щасливих сімейних відносин: кожен із нас може рухатися на своїй хвилі у буденному житті, але сімейна відпустка – це особливий час для родинного єднання, взаємного пізнання та вшанування індивідуальності кожного члена сім’ї.

У першій частині розповіді про мандрівку до штату Мен я поділилася враженнями від перебування в чарівному портовому містечку Бар Харбор, що поруч із національним парком Акадія. Сьогодні моєю ціллю є відкрити для вас Акадію – коштовну перлину східного узбережжя США.

 

DSC_3174
Сніданок у готелі

Другу ніч відпустки ми провели в іншому готелі, у селищі Норз-Іст Харбор. З номера на першому поверсі один вихід вів на паркувальний майданчик, а інший – на патіо. Вид із вікна на терасу та яхти в гавані також милував око, проте в розміщенні цей готель програвав – набагато більша відстань до Акадії, близько півгодини (на відміну від Бар Харбор, звідки до парку їхати менше десяти хвилин). Це містечко, як і Бар Харбор, слугувало літньою колонією для багатих американців наприкінці ХІХ – у першій половні ХХ століття, і оскільки сюди приїжджало дуже багато мешканців Філаделфії, то його іноді називали «Філаделфією на скелях».

DSC_3210
Яхти в гавані

 

Заснування першого на сході США національного парку

 

IMG_0280
Піраміди з камінців

Саме з лав відпочивальників вперше пролунало бажання зберегти місцеву природу та її доступність для громадськості. Засновники парку відчували небезпеку надмірного втручання людини, яке з часом знищило б красу цього дивовижного краю, і почали шукати пожертв приватних земель. Їхні зусилля увінчалися успіхом – створенням першого національного парку на схід від річки Міссісіпі. Після того ще багато людей зробило свій неоціненний внесок у розвиток Акадії. Завдяки зусиллям волонтерів та приватним актам філантропії цей райський куточок було передано у спадок наступним поколінням.

DSC_3375
Адріанчик із букетом польових квітів

Магія Акадії

Щороку в національний парк приїжджає близько 2,5 мільйонів туристів. Для

DSC_3356
Скелясте узбережжя

них відкрито двісті кілометрів гірських стежин для сходження та катання на велосипедах. З доріжок відкриваються неймовірні пейзажі – монументальні гори, кораблі в Атлантичному океані, скелясте узбережжя, об яке б’є хвилі прибій, піщаний пляж, соснові ліси та острівні озера. Краса природи, багатство флори та фауни вражають! Океан – усюди, його присутність врізається у всі органи чуття: ти бачиш його величність, чуєш шум хвиль і крики чайок, відчуваєш солоне морське повітря і запах риби.

DSC_3292
Прогулянка над океаном

 

Є багато способів відкривати для себе цей національний скарб: від спокійних – сидіти на березі та споглядати красу природи, збирати ракушки, рибалити,

DSC_3686
Адріанчику дуже сподобалося збирати ракушки на березі!

спостерігати за тюленями, китами чи морськими птахами – до більш активних: плавати, підніматися в гори, кататися на велосипеді, лазити по скелях. Кожна людина знайде заняття відповідно до власних зацікавлень.

 

Природний ландшафт

Надзвичайна панорама Акадії є результатом роботи льодовиків. У долинах розкинулися чаші озер. Гори, вирізьблені льодовиком, велично постають із океану. Луги, болота та вічнозелені ліси додають завершальні штрихи до пейзажу. Роботу льодовиків продовжує океан, щоденно витесуючи нові форми на кам’янистому узбережжі.

Стежки та гори

 

Підйоми є різного рівня складності: від рівнинних стежин – до майже вертикальних скель. З огляду на дитину ми, звичайно, обрали легший варіант і прогулювалися доріжкою над океаном.

 

Гора Кадилак є одним із перших місць у США, що зустрічають сонце, тому багато людей піднімається туди на світанку. З вершини, яка сформована з рожевого граніту і вкрита зеленим лишайником, відкривається приголомшливий вид на Акадію.

DSC_3612

Панорама парку з вершини гори Кадилак

Дорога в парку

 

IMG_0262
Дорога на гору Кадилак

Дорога з одностороннім рухом проходить через увесь парк, охоплюючи його ніби в петлю. На гору Кадилак веде дорога з рухом в обидвох напрямках – бездоганне асфальтове покриття над самим проваллям. Я не хотіла уявляти варіанту, якби мені довелося сісти за кермо… Для тих, хто не боїться висоти, милуватися такими краєвидами через вікно

автомобіля – одне задоволення. По дорозі є чимало пунктів огляду, де може зупинитися кілька автівок одночасно. Крім того, в Акадію їздять автобуси,

DSC_3637
Адріанчик на вершині гори

тому людям не обов’язково сідати за кермо. Рух на дорозі дещо ускладнюють велосипедисти (видимість на поворотах погана). Найголовніше, що дорога веде на саму вершину, де є достатньо місця, щоб паркувати автомобілі та автобуси!

 

Пляж

Піщаний пляж – це ще одна з можливостей урізноманітнити відпочинок. Хто бажає поплавати, хто засмагати. Для дитини нема більшої радості, як погратися в піску. Адріанчик із татом копав і будував піщані замки.

DSC_3416
Піщаний пляж

 

DSC_3410

Трішки щастя!

Епілог

 

Акадія є воістину багата та розмаїта земля: кам’янисте узбережжя переходить у гранітні гори, озера та ставки ховаються в хвойних лісах, піщані пляжі чергуються з вкритими дрібною галькою, а океан об’єднує всі компоненти в єдине ціле. Дика природа та мальовничі селища в гаванях добре передають незрівнянний стиль Нової Англії.

IMG_0304
Національна спадщина

 

Проте сила і цінність парку не просто в його мальовничій красі. Краса, яку бачать наші очі, у поєднанні з розумінням того, що тільки відданість мрії та наполеглива праця допомогли їй бути збереженою, відкриває двері в глибини нашого серця, де заховані задуми та плани, які потребують звершення. Акадія була сформована завдяки баченню та пожертвам людей, що віддали свій час і ресурси, щоб зберегти природу в її первинному вигляді та дати прийдешнім поколінням можливість насолоджуватися нею. Ми успадкували ці священні землі від завзятих мрійників, і нашим обов’язком є оберігати національний скарб, живити землю й океан, щоб магія могла продовжуватися. Щоб побудувати щось велике, потрібна віра і завзяття. Можливо, це місце справді наповнене невидимою енергією стихій, джерелом творчості та натхнення? Лейтмотивом подорожі була казка «Пурпурові вітрила» – про непохитну віру в диво і всепереможну, піднесену мрію: деякі казки просто приречені існувати вічно і повторюватися в інших життях…

DSC_3243
Наблизитись до мрії…

 

2 thoughts on “Де гори зустрічають океан: літня відпустка в американському штаті Мен (Ч. 2)

  1. […] розповім про інші мандрівки у блозі, а цей і наступний допис присвячуються цьогорічній літній подорожі на […]

    Подобається

  2. […] Натомість у портовому містечку Бар Харбор, що поруч із національним парком Акадія (найпопулярніші місця відпочинку в штаті Мен, про які […]

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s